... za hranice všedních dnů

 Řecko

Řecko tvořené pevninskou částí a ostrovy je svou rozlohou o více než o jednu třetinu větší než Česká republika. Řecko má různorodé členité pobřeží s mnoha zátokami a ostrovy, které jsou vlastně vyčnívajícími zbytky ponořené pevniny. Z celé délky pobřeží však připadá pouze 4 000 km na pevninské Řecko, zbývající plochu tvoří řecké ostrovy, kterých je více než 2 000, roztroušených v Jónském moři na západě a především na východě v Egejském moři mezi Řeckem a Tureckem. Trvale obydleno je  227  ostrovů a více než 100 obyvatel celoročně žije na 78 ostrovech. Jen 18 ostrovů má více než 10 000 obyvatel, mezi největší řecké ostrovy patří  Kréta, Rhodos, Lesbos, Kefalonia a Korfu.

Řecko je nádherná historická země plná pověstí a mýtů, památek, průzračného moře a přírodních krás. Členité mořské pobřeží, dlouhé téměř 15 000 kilometrů, nabízí pro rekreaci i sportovní vyžití různorodé pláže. Kouzlo Řecka je v jeho rozmanitosti – jednotlivé řecké ostrovy a pevnina se od sebe značně liší. Attika vám nabídne blízkost antických památek a hlavního města, dovolená na ostrově Rhodos umožní poznat kouzlo jednoho z nejoblíbenějších řeckých ostrovů. Určitě vás nezklame ani dovolená na ostrově Korfu nebo ostrov Zakynthos, kde se daří chráněným želvám Carreta. Dodekanéský ostrov Kos, rodiště starověkého lékaře Hippokrata, stejně jako zelený Samos, jsou ideálními místy pro milovníky windsurfingu.

Pro turistiku je vhodná dovolená na Olympské riviéře, odkud lze podniknout i výstup na bájný Olymp. Za nejromantičtější řecký ostrov je považován Santorini, oblíbené místo zamilovaných. Opomenout nelze mýty opředený ostrov Kréta s palácem Knossos a řadou dalších významných památek nebo kosmopolitní Mykonos a Paros.

Informace o Řecku

Líbánky v Řecku

15.03.2018 00:00
Oslavou zahájení společného života i zaslouženým odpočinkem pro svatebních přípravách je nesporně svatební cesta.  V Řecku a na řeckých ostrovech najdete spoustu romatických míst, kde...
>>

Řecká vlajka

10.03.2010 20:35
  Počet pruhů na řecké vlajce je roven počtu slabik ve frázi Eleftheria i Thanatos (Svoboda nebo Smrt), což bylo motto v období Helénské revoluce proti tureckému císařství v 19....
>>
1 | 2 | 3 | 4 >>

Fotogalerie: Poznejte Řecko

/album/fotogalerie-poznejte-recko/akrotiri-jpg/

Fotogalerie: Poznejte Řecko

/album/fotogalerie-poznejte-recko1/club-marine-skluzavky-jpg/

Fotogalerie: Poznejte Řecko

/album/fotogalerie-poznejte-recko2/amirandes-jpg/

Fotogalerie: Poznejte Řecko

/album/fotogalerie-poznejte-recko3/dvojice-jpg/

Vyhledávání

E-mail: poznejterecko@centrum.cz