... za hranice všedních dnů

 Řecko

Řecko tvořené pevninskou částí a ostrovy je svou rozlohou o více než o jednu třetinu větší než Česká republika. Řecko má různorodé členité pobřeží s mnoha zátokami a ostrovy, které jsou vlastně vyčnívajícími zbytky ponořené pevniny. Z celé délky pobřeží však připadá pouze 4 000 km na pevninské Řecko, zbývající plochu tvoří řecké ostrovy, kterých je více než 2 000, roztroušených v Jónském moři na západě a především na východě v Egejském moři mezi Řeckem a Tureckem. Trvale obydleno je  227  ostrovů a více než 100 obyvatel celoročně žije na 78 ostrovech. Jen 18 ostrovů má více než 10 000 obyvatel, mezi největší řecké ostrovy patří  Kréta, Rhodos, Lesbos, Kefalonia a Korfu.

Řecko je nádherná historická země plná pověstí a mýtů, památek, průzračného moře a přírodních krás. Členité mořské pobřeží, dlouhé téměř 15 000 kilometrů, nabízí pro rekreaci i sportovní vyžití různorodé pláže. Kouzlo Řecka je v jeho rozmanitosti – jednotlivé řecké ostrovy a pevnina se od sebe značně liší. Attika vám nabídne blízkost antických památek a hlavního města, dovolená na ostrově Rhodos umožní poznat kouzlo jednoho z nejoblíbenějších řeckých ostrovů. Určitě vás nezklame ani dovolená na ostrově Korfu nebo ostrov Zakynthos, kde se daří chráněným želvám Carreta. Dodekanéský ostrov Kos, rodiště starověkého lékaře Hippokrata, stejně jako zelený Samos, jsou ideálními místy pro milovníky windsurfingu.

Pro turistiku je vhodná dovolená na Olympské riviéře, odkud lze podniknout i výstup na bájný Olymp. Za nejromantičtější řecký ostrov je považován Santorini, oblíbené místo zamilovaných. Opomenout nelze mýty opředený ostrov Kréta s palácem Knossos a řadou dalších významných památek nebo kosmopolitní Mykonos a Paros.

Informace o Řecku

Athény - hlavní město

26.03.2009 21:28
Do dáli se rozprostírá metropole o rozloze 452 km, obklopena skalnatými horami. Žije zde asi třetina všech obyvatel Řecka, tedy 3 178 000 lidí. Řecká mytologie označuje za zakladatele Athén a...
>>

Politické zřízení

26.03.2009 21:26
Státní zřízení Řecka je od lidového referenda v roce 1975, které se vyslovilo proti návratu krále, republikou. Podle ústavy z téhož roku, jde o republiku parlamentní, v jejímž čele...
>>
<< 1 | 2 | 3 | 4 >>

Fotogalerie: Poznejte Řecko

/album/fotogalerie-poznejte-recko/akrotiri-jpg/

Fotogalerie: Poznejte Řecko

/album/fotogalerie-poznejte-recko1/club-marine-skluzavky-jpg/

Fotogalerie: Poznejte Řecko

/album/fotogalerie-poznejte-recko2/amirandes-jpg/

Fotogalerie: Poznejte Řecko

/album/fotogalerie-poznejte-recko3/dvojice-jpg/

Vyhledávání

E-mail: poznejterecko@centrum.cz